محل تبلیغات شما

چندی پیش،دادگاه فدرال سوئیس قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن، لایک کردن یا اشتراک گذاری محتوای افتراآمیز و همچنین تبلیغ علیه مذاهب و دیگر محتوای های نژادپرستانه به مثابه جرم تلقی می شود. این دادگاه ظاهرا شخصی را محکوم کرده که پست های انتقادی علیه یک فعال حقوق حیوانات را لایک کرده و این پست ها نیز حاوی محتوایی با آموزه های رژیم نازی بوده اند. دادگاه دیگری هم که در تاریخ ۲۰۱۷ در زوریخ برگزار شد همین فرد را به خاطر انتشار محتوای افتراآمیز محکوم به پرداخت جریمه کرده بود. طبق گزارشی که بلومبرگ در این رابطه منتشر کرده دادگاه فدرال سوئیس ضمن حمایت از حکم دادگاه زوریخ اعلام کرده که لایک کردن و اشتراک گذاری چنین محتوایی می تواند جرم تلقی شود چراکه محتواهای پست شده در فیسبوک با بیشتر شدن تعداد لایک ها و اشتراک گذاری هایشان بیشتر در معرض دید کاربران قرار می گیرند و در نتیجه چنین اقداماتی به ترویج محتواهای مملو از نفرت و افترا کمک می کنند.

پ.ن با اینکه کشور سوئیس جزء معدود کشورهائیست که کمترین جرائم در آن اتفاق می افتد و دارای قوانینِ سفت و سختی است که هیچ مجرمی جرات نمی کند از آن عبور کند؛با آخرین تدوینِ قانونِ "عدم لایکِ محتوای غیر اخلاقی" و جُرم دانشتن آن،موجب شگفتی بسیاری شد که عمده دلایلِ این تحیُّر،مسئله ی آزادی بیان و عقیده است که آنها اعتقاد دارند،با تصمیم دادگاه فدرال سوئیس،آن آزادی به مخاطره می افتد که بنده با آن کاری ندارم و به بخش های دیگری می پردازم که در ادامه تقدیم شما می شود. 1.چرا دادگاه سوئیس،صنعت وگرافی(تولید فیلم های ی)را جُرم تلقی نمی کند و لایکِ چنین محتوایی را غیر قانونی نمی داند؟! 2. چرا دادگاه سوئیس،تولید توتون و مُشتقات آن را جُرم تلقی نمی کند و لایک کردن آن ها را غیر قانونی نمی داند؟! دو پرسش متفاوت در فوق مطرح شد که هر دو یک پاسخ دارند؛ ت کشور ها آنطور که کاپیتالیسم و بورژوازی می خواهد،پیش می رود نه آنکه عوام بخواهند. دموکراسی،مُضحک ترین واژه ایست که دستاویزِ تمداران است تا با آن بتوانند بر مردم حکومت کنند.کاری که آنها می کنند در واقع،بارها و بارها در تاریخ تکرار شده و مورد نکوهش قرار گرفته و باز تکرار می شود! سرمایه داری،با بهره کشی از مردم،فربه می شود،با این تفاوت که،هر حُکامی می داند چه امتیازی را به مردمانش بدهد. طبق تفسیر و استدلالِ دادگاه فدرال سوئیس،اگر لایک کردن محتوای نژاد پرستانه علیه مذاهب جُرم به حساب می آید و باز به نقل از مضمون،با لایکِ چنین محتویاتی افراد زیادی هم آنرا می بینند؛ طبق همان استدلال می توان لایکِ فیلم ها و کلیپ های ی را محکوم کرد،طبق همان برهان می توان،تبلیغات سیگار و و تولید و ترویج پرنوگرافی را محکوم کرد. شاید بسیاری از دوستان بگویند که دادگاه سوئیس توهین کردن به مذاهب را محکوم کرده و آنچه شما می گویید داستان دیگریست! توهین»کردن فقط به بیان نیست! گاهی یک نیشخند و نگاه هم توهین محسوب می شود. لایک کردن پاکت های سیگارها با برند های معروف هم،راهی است که جوانان به سمت آن کشیده شوند؛افزون بر آن،برای عده ای که دودی نیستند،توهین به حساب می آید. یا عوارض دیدن فیلم های ی بر کسی پوشیده نیست،حتی برای کسانی که چنین آزادی هایی را دارند. نمونه تحقیر ن در صنعت وگرافی و یا استفاده از برآمدگی ها و اندام های ن در تبلیغات که بخش مهمی از تولید و تجارت است؛زن را به سوژه ی ی تبدیل می کند و هیچ جُرمی در دادگاه فدرال سوئیس تلقی نمی شود!
✍️مجید عباسی گیلانی


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دانلود کتاب pdf لباس زیر جوراب لباس ورزشی آرایشی زنانه در ایران تاریخ پزشکی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران فروشگاه برتر بوی عطر... دورکن اقساطی دکتر متین بیات سکسولوژیست و اورولوژیست soheilgraphic متخصص سئو دانلود فایل